Силно и динамично начало първите 200 старници и после ала бала. До 500-ната страница съм стигнал, ни да продължа да чета, че ми заскуча сериозно, ни да я оставя :).
| Издател | Intense |
| Брой страници | 720 |
| Година на издаване | 2010 |
| Корици | меки |
| Език | български |
| Тегло | 804 грама |
| Размери | 23x16.5 |
| ISBN | 9789547831353 |
| Баркод | 9789547831353 |
| Категории | Фантастика, фентъзи. Хорър, Световна проза, Преводна художествена литература, Художествена литература, Книги |
Случи се бързо. За 32 минути един свят загина и се роди друг.
Настъпва немислимото: след пробив в системата за сигурност на таен проект на правителството на САЩ се появяват чудовища, създадени в ужасяващ военен експеримент. Думите не стигат, за да се опишат последствията от този пробив - след него настъпва нощ на хаос и поголовно изтребление. Една нация, а след това и целият свят, осъмват променени завинаги. На оцелелите им остава да се включат в незнаеща край битка и бъдеще, където господстват страх, мрак, смърт, а участта им е далеч по-лоша от смъртта. Докато цивилизацията се разпада до първобитна среда, населявана от хищници и плячка, двама души бягат и търсят убежище. Агентът от ФБР Улгаст се измъчва заради стореното от него. Шестгодишното сираче Ейми е спасена от невъобразим по своята чудовищност научен проект, отключил апокалипсиса. За Ейми бягството от огнището на трагедията е началото на много по-дълга одисея, обхващаща километри и десетилетия до онзи миг и онова място, където трябва да спре хода на събитията - които никога не е трябвало да се случват.
За литературата появата на Проходът се равнява на появата на еднорог в природата. - Wall Street Journal
Стиwън Кинг е така wпечатлен от романа, че го обявява в Най-добрите книги за 2010 г.: „Този епичен роман е събитието на годината и най-добре още сега си го отбележете в календара. Рядко се появява толкова магическа книга. Прочетете петнайсет страници и историята ще ви заинтригува; прочетете трийсет и тя така ще ви завладее, че ще продължите да я четете до късно през нощта. Въздейства с неумолимостта и пълнотата на фентъзи-епосите. Какво друго да добавя? Следното: прочетете ли тази книга, светът на всекидневието около вас ще се стопи. Послушайте чичо си Стиви, този роман е преживяването, което не искате да пропуснете."
Силно и динамично начало първите 200 старници и после ала бала. До 500-ната страница съм стигнал, ни да продължа да чета, че ми заскуча сериозно, ни да я оставя :).
Завладяващ разказ. Динамичен сюжет. Географска достоверност. С лекота пренася читателя в приключението. Книгата определено си заслужава.
Преди малко я довърших,вече една от любимите ми книги!Много рядко ми се случва да не мога да оставя книга,с тази беше така.Вече си взех и втората част,мислех да разнообразя с нещо друго,но няма да стане,продължавам с "Дванайсетте".
супер си е книгата
Книгата е увлекателна, но май авторът на моменти забравя какво пише. Така и не схванах какво е искал да покаже единият осъден затворник на момиченцето - уж беше малка жабка, в по-подробните му спомени стана на костенурка... Имаше момент, където Улгаст не чул нещо от шума на двигателя на колата, после влязъл и запалил (същия този) двигател... А пътя към "стопанството" на връщане в края на книгата излиза доста по-различен от този на отиване. Много странно е и появяването на "слугата" на Бабкок изпод влака - с полуотнесена глава, пък говори - изобщо не се връзва със сюжета, обсебените и всичко останало, но пък е доста холивудско май...
Прекалено много проблеми, едва ли се дължат само на превода. Може би не трябваше да чета тази книга след "Капан за сънища" на Стивън Кинг...
Книгата наистина е невероятна и изобщо не съм съгласна,че била тъпота,защото видиш ли ей така свършвала,ами свършва да,защото е трилогия!Изключително увлекателно четиво е и с нетърпение очаквам и третата книга!!!
Чакам с нетърпение втората част.
На 16. 10. 12. излиза втора част от трилогията
Книгата е интересно написана, но финалът...ах, финалът... ами такъв просто няма! Както си четеш книгата и страниците свършват - това е. Финал НАИСТИНА няма, безумна тъпота!!!
Хареса ми
Все още не съм прочела книгата, но по коментарите ми напомня за друга апокалиптична картина - "Пътят" Кормак Маккарти.
Здравейте!
Първо да кажа, че на мен ми хареса книгата.
Не ми се вижда скъпа. Това, че е с меки корици за мен няма никакво значение, защото смятам, че съдържанието е важно и няма да чупя орехи с нея. Също така не съм сигурен, че само кориците и броя страници определят цената. Обърнете внимание и на това, че тази книга се превежда, редактира и още един куп работи докато се издаде. Опитайте се поне малко да цените труда на другите и не ги приемайте за даденост. А ако цената не Ви удовлетворява, научете английски и може да си закупите книгата за $ 27 с твърди корици от borders.com (примерно).
Ако субтитрите за филмите в zamunda и arenabg се продаваха щяхте ли да си ги купувате? Мисля че да. - Един прост пример.
Книгата е страхотна - като Стивън Кинг от най-добрия му класически период.
Няма хепи енд, няма идеализиране на вампирите, няма секс-сцени и велики любови - който очаква такива неща, ще бъде разочарован и вероятно няма да дочете докрай.
Има драма, има човешки съдби, има я извечната тема за оцеляването - физическо и не само физическо. Има интересен свят, интересна представа за апокалипсис, чудесно представени характери. Има и клишета, разбира се, и не дотам силни моменти - но не се набиват в очи в епичното повествование и като цяло книгата държи до края и свършва неочаквано.
Велика??? Малееей, какви вкусове има тоя нещастен народ!
Глупости - чак толкоз
Книгата е велика! Страхотно написана, направо те хваща за гърлото; все едно гледаш филм, дано и такъв да има. Още не съм я дочел, не ми се иска да стигам края.
Прочетох около 170 стр. от книгата и то на един дъх. Смятам, че е доста добро попадение. Продължавам с нетърпение, за да видя какво ще се случи.
Гази книга хубава ли е?
Съгласна съм. Направо е нахалство от страна да издателите да слагат такава цена. А и книгата не е нищо особено, четох я наскоро в оригинал.
и на мен ми се вижда скъпа
Аууу, доста голяма цена за книга с меки корици, било то и 720 стр. има и др такива за по 15/18 лв....
Имах щастието да съм един от първите български читатели на епопеята. И съм сигурен, че всеки ценител на хубавото слово ще оцени усилията на автора да ни направи съпричастни с действията на персонажите от “Проходът”.
Супердинамично действие в 720 големи страници! А се четат едва ли не на един дъх! Никаква пауза, никакво отпускане... Героите живеят – и умират – за секунди, цели родове, колонии, цялата цивилизация са на крачка след... възможността за оцеляване.
Но и у обръгналите на опасности сурови жители на Колонията има емоции, чувства, любов. Значи не всичко е загубено. Човешкият дух ще оцелее!
Приятно четене!
Ще бъдат допускани само мнения свързани с конкретния продукт или автор.
Ще бъдат изтривани мнения:
Други въпроси и мнения моля, изпращайте на [email protected]
Дълбоко в Боливийската джунгла д-р Джонас Лиър и неговият екип от военни учени откриват вирус, който в последствие става супер таен проект. Проектът носи името „Ной“ и целта е умишлено заразяване на хора, за да се открие път към вечния живот. Вирусът води до нежелани резултати и въпреки мерките за сигурност той се разпространява и за кратко настъпва пандемия в цели свят. Заразените се превръщат във вампири-зомбита, а малцината, които успяват да се спасят, водят ежедневна борба за живота си в Убежището и живеят според строго определени правила.
Ейми е само дете, което е заченато извънбрачно и е изоставено от майка си, но тя е единствената отцеляла, след като е била подложена на влиянието на вируса, Именно тя е ключът към спасението.
Джъстин Кронин създава епос, който ще се хареса на широк кръг читатели – почитатели на фентъзи литературата, историите за вампири, като разочаровани няма да останат и любителите на трилъри. А след като прочетете „Проходът“ с нетърпение ще чакате следващите части от заплануваната трилогия.
Гергана Нешкова, Хеликон Варна
Мая Стоянова, Hallmark, Хеликон Витоша