Как да общуваме с непознати. Какво трябва да знаем за хората, които не познаваме

Автор: Малкълм Гладуел
Рейтингът се формира от продажбите в системата на Хеликон

Коментари: 1

Издател Жанет-45
Преводач Елка Виденова
Брой страници 418
Година на издаване 2022
Език български
Тегло 407 грама
Размери 13x20
ISBN 9786191867950
Баркод 9786191867950
Категории Личностно развитие, Приложна психология, Книги

„Как да общуваме с непознати“ е задължителна книга... Обожавам я. Тя ще промени не само начина, по който възприемате непознатите, а и това как гледате на себе си, на новините, на света изобщо. Тази книга наистина ме промени.
Опра Уинфри

Важен източник на съвети за това как наистина да опознаете околните... Гладуел блестящо излага аргумента, че трябва да спрем да вземаме нещата за даденост, да осъзнаем, че никой не е истински прозрачен и да разберем, че (човешкото) поведение е обвързано с невидими обстоятелства.
People, Книга на седмицата

Във време, когато светът изглежда непреодолимо поляризиран, една книга, която изучава причините, поради които грешно тълкуваме поведението на другите или напълно се проваляме в комуникацията, изглежда по необходима от всякога... Чете се като трилър.
Крис Бартън, Los Angeles Times

Най-внушителният успех на г-н Гладуел става ясен в мига, когато скептикът започва да си мисли, че може би всъщност грешим за всичко и че, видите ли, този пич Гладуел май-май е напипал нещо... Относителната тежест на „Как да общуваме с непознати“ е по-голяма от тази на предишните му заглавия.
Ейми Чозик, New York Times

Поредният триумф на Гладуел. [...] Интелектуално предизвикателен. Онези от вас, които очакват още едно приковаващо вниманието четиво от типа „всичко-което-си-мислите-че-знаете-е-грешно“ няма да останат
разочаровани.
Kirkus Reviews

Oчарователно и актуално едновременно. Задълбочено изследване, написано в характерния за Гладуел колоритен, апетитен и достъпен стил.
Publishers Weekly

Гладуел има точно око и остър нюх, и е един от най-добрите наблюдатели на своето поколение. Гладуел мисли с размах и с поглед към голямата картина – и така ни помага да осмислим човешката си същност.
WebMD Magazine

Ключови думи: Женски тайни, Щастливо лято, Успех през 2023, Промо себепознание и развитие, Успешни и щастливи, Динамично лято, Успешни в общуването и продажбите, Активираме своя успех

от Мд / дата: 02 май 2023

Книгата е доста увлекателна и се чете бързо. Незнам дали аз очаквах друго, но някакси заглавието не ми се падна с написаното в нея. Но определено не е грешка да се прочете.

Напиши коментар

Ще бъдат допускани само мнения свързани с конкретния продукт или автор.

Ще бъдат изтривани мнения:

  1. Съдържащи обидно или нецензурно съдържание
  2. Написани само с главни букви
  3. Написани на латиница
  4. Съдържащи препратки към други сайтове.

Други въпроси и мнения моля, изпращайте на [email protected]

Малкълм Гладуел e роден на 3 септември 1963 г. в Англия, но когато навършва 6 години, семейството му се премества в Канада. Завършва история в университета на Торонто, след което започва да практикува журналистика в различни канадски и американски издания.
Бил е репортер на Washington Post с ресори бизнес и наука, а след това е ръководил Бюрото на вестника в Ню Йорк. През 1996 г. става част от редакционния екип на списание New Yorker.

Малкълм Гладуел е автор на книгите Повратната точка: Как малките неща могат да доведат до големи промени; Изключителните; Проблясък: Силата на мигновените решения и Какво видя кучето, като първите три са били начело на класацията за бестселъри на The New
York Times. През 2013 г. излиза книгата му Давид и Голиат, в която той предлага нова гледна точка към начина, по който възприемаме грешките, несъвършенствата и недостатъците, като ни демонстрира колко красиви и важни неща в нашия свят се раждат в условия на страдание и непрестанни предизвикателства.

Книгите и статиите на Гладуел се занимават най-вече с неочакваните резултати от проучвания в областта на социалните науки и психологията, като често и задълбочено се позовават на многобройни академични източници.

Гладуел е в списъка на 100-те най-влиятелни личности на списание Тайм за 2000 г. Носител е на първата награда на Американската социологическа асоциация за изключителни постижения в отразяването на социални въпроси през 2007 г., а също и на почетна степен от Университета на Уотърлу.